Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.

PRIMANJA I ZAVJETOVANJA U FRANJEVAČKOM SVJETOVNOM REDU ČITLUK

Kreirano: Nedjelja, 14 Svibanj 2017 Objavljeno: Nedjelja, 14 Svibanj 2017

Dana 14. svibnja župna zajednica Čitluk postala je bogatija za 7 trajno zavjetovanih trećara, privremene zavjete na godinu dana dala su četiri člana, a u bratstvo je primljeno još 5 novih članova. Na početku misnog slavlja nazočne je pozdravila mjesna ministra Zdenka Milićević. Misno slavlje predvodio je područni duhovni asistent za Franjevački svjetovni red i Framu fra Antonio Šakota, koji se u propovIjedi osvrnuo na poziv svjetovnog trećara da u svom životu objedini ljubav i milosrđe, a kao najveće vrednote istaknuo je ustrajnost i vjernost pozivu.

Veliki župni zbor Župe Krista Kralja svojim pjevanjem pod vodstvom sestre Slavice Kožul  animirao je ovaj svečani događaj. Na samom kraju okupljenom puku se obratio i mjesni duhovni asistent fra Miro Šego koji je pozdravio Fra Antonia te mu se zahvalio na dolasku i poželio mu mnoštvo Božjeg blagoslova u daljnjem radu. Fra Miro se uz čestitke trećarima obratio nazočnom puku u želji da se u Franjevački svjetovni red uključi još mladih osoba. Nakon svečane svete mise druženje je nastavljeno u dvorani pored crkve gdje su trećari ugostili prijatelje i članove svojih obitelji te su uz pjesmu i veselje obilježili ovaj značajan događaj za župnu zajednicu.

 

 

Hitovi: 1896