Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.

ĐAKONSKO REĐENJE U ČITLUKU

Kreirano: Ponedjeljak, 01 Prosinac 2014 Objavljeno: Ponedjeljak, 01 Prosinac 2014

021U prepunoj crkvi Krista kalja u Čitluku, dana 30 studenoga 2014. Mostarsko-duvanjski biskup msgr. dr. Ratko Perić, u koncelebraciji sa 18 svećenika, zaredio je dvojicu kandidata Hercegovačke franjevačke Provincije za Đakone fra Ivana Marića iz Čitluka i fra Marina Karačića iz Širokog Brijega.

Na početku mise sve nazočne pozdravio je čitlučki župnik fra Mir Šego. Zatim je biskup nastavio sa svetom misom. Biskup je ovom prigodom otvorio godinu Posvećenog života u našoj Biskupiji. Naglasio je važnost redovničkoga poziva u mjesnoj crkvi. Potakao je dvojicu kandidat na ustrajnost u navještaju Božje Riječi i budnost kako Isus danas poziva u evanđelju ove Prve nedjelje Došašća.

Nkon misnoga slavlja u crkvi nastavilo se u zajedništvu u župnim prostorijama.

 

036

014

038

007

031

035

027

Hitovi: 1319