Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.
SLIKA IZVANJSKOG IZGLEDA NOVE ŽUPNE CRKVE
Dobrodošli na službene stranice Župe Krista Kralja u Čitluku

TRADICIONALNA PROCESIJA NA UOČNICU BLAGDANA VELIKE GOSPE

Kreirano: Utorak, 18 Kolovoz 2015 Objavljeno: Utorak, 18 Kolovoz 2015

U petak u 19:15 sati župljani su se na čelu sa fra Mirom šegom okupili kod Gospinog kipa u Potpolju te zajedno u molitvi, sabranosti i pjesmi obilježili još jednu tradicionalnu procesiju pred blagdan Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo.

 

U procesiji su sudjelovali brojni mještani Čitluka te članovi velikog zbora, kao i članovi Čitlučke Frame i FSR-a. Procesija se nakratko zaustavila kod spomen križa poginulim braniteljima gdje su neki od naših sumještana zapalili svijeće u znak sjećanja na sve branitelje koji su svoje živote položili za nas i našu zemlju. Potom se nastavilo do crkve Krista Kralja gdje je proslavljena svečana misa koju je predvodio fra Antonio Šakota.

Hitovi: 1508