Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.

OBRED PRIMANJA I ZAVJETOVANJA FRANJEVAČKOG SVJETOVNOG REDA ČITLUK

Kreirano: Utorak, 02 Lipanj 2015 Objavljeno: Utorak, 02 Lipanj 2015

Mjesno bratstvo Franjevačkog svjetovnog reda Čitluk u nedjelju 31.05.2015. u sklopu večernje svete mise proslavilo je obred primanja novih članova u bratstvo kao i Obred davanja kako privremenih tako i trajnih zavjeta življenja evanđeoskog života po uzoru na sv. Franju. Misno slavlje predvodio je fra Ljubo Kurtović područni duhovni asistent OFS-a, u suslavlju sa fra Dankom Perutinom duhovnim asistentom mjesnog bratstva Čitluk i fra Dariom Dodigom duhovnim asistentom mjesnog bratstva Čerin.

 

Fra Ljubo Kurtović je u svojoj propovjedi istakao vrijednost Trećeg franjevačkog reda i sve trećare pozvao na ustrajnost u pozivu. Mjesna ministra Zdenka Milićević je Obred primanja i zavjetovanja izrazila kao novi razlog zahvalnosti Ocu po Kristu, što je zapravo poziv braći i sestrama da usred svijeta žive duh blaženstva, kao i dar samom bratstvu da svojom nazočnošću i zajedništvom povećaju i ojačaju bratstvo kako brojem tako i krepošću. Tako je Čitlučko brtstvo u ovom slavlju primilo 7 novih članova, Pravilo zavjetovanja Franjevačkog svjetovnog reda na godinu dana dalo je 15 članova bratstva. Dok su : Zvonimir Barišić, Milka Pehar, Milka Rotim, Stojanka Ostojić i Ivanka Jurilj trajno zavjetovali Pravilo Franjevačkog svjetovnog reda. Pri samom kraju misnog slavlja prisutnima se obratio Čitlučki župnik fra Miro Šego koji je čistitao zavjetvanim i primljenim u bratstvo te istakao zahvalnost na ovome daru za čitlučku župu.  Danas se posebno sjećamo pokojnog fra Kamila Milasa koji je u ustajnosti i poniznosti, a velikom ljubavi i enuzijazmom za svog života i djelovanja vodio mjesno bratstvo u Čitluku. Današnji zavjeti i primanja zasigurno su klica koju je upravo fra Kamilo posijao i njegovao na čemu mu od srca zahvaljujemo svi mi u Čitluku. Fra Miro je također pozvao sve prisutne da se priključe Trećem franjevačkom redu, a posebno one mlade koji su bivši članovi FRAME  da svoj put evanđelja nastave u Trećarima. Mjesna minstra je po završetku misnog slavlja zahvalila fra Danki na duhovnom vodstvu bratstva kao i zboru Prijatelji koji je svojim pjevanjem uveličao ovo slavlje te sve pozvala na zajedničko bratsko druženje u župnoj dvorani. Svi zavjetovani i primljeni u Bratstvo ovom prigodom dobili su narukvice sa srebrenim križićem Tau.

fra Danko, fra Ljubo i fra Darijo

Ministra bratstva Zdenka Miličević

Članovi koji su položili trajni zavjet

Narukvice sa znakom Tau

Hitovi: 2176