Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.

TIJELOVSKA PROCESIJA ULICAMA NAŠEG GRADA

Kreirano: Nedjelja, 07 Lipanj 2015 Objavljeno: Nedjelja, 07 Lipanj 2015

Kao i prošle godine na blagdan Presvetog Tijela i Krvi Kristove održana je Tijelovska procesija ulicama našega grada Čitluka. Prenoseći Presveti Oltarski Sakrament glavnim ulicama našega grada, oko 1600 župljana je molitvom i pjesmama slavilo Gospodina Isusa Krista koji nam se na posljednjoj večeri na Veliki Četvrtak darovao u prilikama kruha i vina.

 U procesiji su uz župljane sudjelovali članovi našeg Župnog zbora, Frame, trećeg Franjevačkog svjetovnog reda (FSR) kao i naši ministranti. Predvođeni župnikom fra Mirom Šegom te župnim vikarom fra Dankom Perutinom župljani su krenuli od crkve Ulicom kralja Tomislava sve do Broćanskog trga gdje su se kratko zaustavili, poklonili pred Presvetim te uz blagoslov nastavili dalje prema Ulici kralja Tvrtka do križanja sa Broćanskom Ulicom. Tu je uz predivne prizore sutona održana kratka molitva, poklon i blagoslov a potom se procesija nastavila sve do Župne crkve Krista Kralja gdje je uslijedila završna molitva i blagoslov Presvetim Oltarskim Sakramentom. Naši sumještani su za vrijeme procesije upalili svijeće uz rubove ulica našega grada te su posipanjem latica cvijeća po cesti iskazali posebno štovanje prema ovom blagdanu.

 

 

Hitovi: 1554